Mgr. Júlia Marcineková
Pochádzam z mesta Zvolen, kde som vyrastala, študovala strednú školu a stále aj žijem. Po skončení strednej školy som si uvedomila, že ma to ťahá iným smerom, ako som pôvodne zamýšľala a preto som sa prihlásila na Univerzitu Mateja Bella a na Pedagogickej fakulte som vyštudovala odbor učiteľstvo pedagogiky a psychológie. Už počas štúdia som pracovala na základnej škole a stále viac a viac, počas praxe som si uvedomila, že ma to neťahá len, k učiteľstvu predmetov psychológie a pedagogiky, ale napĺňa ma aj práca na prvom stupni. Preto, po ukončení štúdia na VŠ v Banskej Bystrici, som sa prihlásila ešte na Katolícku univerzitu v Ružomberku a na Pedagogickej fakulte som si rozšírila vzdelanie o učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Pracovala som niekoľko rokov na prvom stupni na základnej škole vo Zvolene aj v Štiavnických Baniach. Momentálne som dostala príležitosť učiť na SSOŠP EBG a nazbierať nové skúsenosti, ako učiteľka predmetov pedagogika, sociálno-psychologický výcvik, vedenie krúžku záujmovej činnosti, multikultúrnej výchovy, ale aj občianskej náuky, či pracovných techník. Vďaka učeniu pomaturitných študentiek sa môžem venovať aj predmetom pre mňa blízkych, ako je psychológia, špeciálna pedagogika a tvorivá dramatika.
- Pedagogika (PED)
predmet tvorí základ profesijnej prípravy učiteľky materskej školy a vychovávateľky. Poskytuje informácie zo všeobecnej pedagogiky ako základu edukačných vied, predškolskej pedagogiky, pedagogiky voľného času a teórie výchovy ako východiska pre priamu edukačnú prácu s deťmi predškolského a mladšieho školského veku. Obsah je doplnený základnými informáciami o histórii a rozvoji školstva a výchovno-vzdelávacej sústavy na Slovensku a vo svete, pre komplexnejšie vnímanie a pochopenie súčasnej výchovy a vzdelávania.
- Sociálno-psychologický výcvik (SPV)
Je predmet, ktorý dopĺňa predmet psychológia v praktickej rovine. Bližšie sa pozrieme na komunikáciu verbálnu alebo neverbálnu, aktívne počúvanie či asertívne správanie v praxi a mnoho iného...
- Občianska náuka (OBN)
je predmet, prostredníctvom ktorého študenti nadobúdajú vedomosti o histórii a štruktúre politických inštitúcií, sú vedení k záujmu o účasť na politickom živote, k viere v základné hodnoty spoločnosti. Predmet oboznamuje študentov so základmi vybraných spoločenských vied dôležitých pre ich orientáciu v etických, estetických, psychologických, sociálno-právnych, politických a filozofických otázkach a vedie ich k poznávaniu seba a druhých, k pochopeniu vzájomných vzťahov medzi jednotlivcom a spoločnosťou v duchu demokracie, slobody a humanity. Predmet sa významnou mierou podieľa na mravnom občianskom a intelektuálnom rozvoji študentov, posilňuje ich všeobecné vzdelanie a prispieva k ich príprave na život.